Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych

Pionierów

ul. Pionierów

Zobacz
Sochaczewska

ul. Sochaczewska

Zobacz
Płocka

ul. Płocka

Zobacz

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” już od 20 lat zajmuje się szeroko rozumianą pomocą dla osób niepełnosprawnych czyniąc starania, aby zapewniać im coraz większą pomoc i wsparcie w wielu aspektach życia. Z myślą o godnym życiu starszych osób niepełnosprawnych z ograniczoną możliwością poruszania się Fundacja zaplanowała budowę trzech Domów Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych.

Realizacja tego przedsięwzięcia zapewni starszym osobom niepełnosprawnym ruchowo komfortowe życie bez barier architektonicznych. Wszystkie trzy Domy Opieki mają się charakteryzować warunkami zapewniającymi dobry standard życia i usługi rehabilitacyjne na wysokim poziomie, kompleksową opiekę medyczną lekarza i pielęgniarek, pełne wyżywienie, dostęp do codziennej rehabilitacji i zajęć kulturalno-oświatowych.

Domy Opieki zostały starannie zaprojektowane bez barier architektonicznych. Funkcjonalny i przyjazny układ przestrzenny zapewniać będzie Podopiecznym wysoki standard życia w bezpiecznym otoczeniu i kameralnej atmosferze. Nad zdrowiem i samopoczuciem Pensjonariuszy czuwać będą pielęgniarki i rehabilitanci, a wielofunkcyjna przestrzeń gwarantować będzie zarówno możliwość integracji Podopiecznych jak i ich niezależne funkcjonowanie.

Podopiecznym Domów Opieki zapewnimy zakwaterowanie w pokojach 1-2 osobowych przystosowanych do pobytu osób mających problemy z poruszaniem się, z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym Domu Opieki  zaprojektowano duże przeszklenia otwierające się na piękną panoramę okolicy. Podopieczni będą mieli możliwość korzystania z balkonów i tarasów, dostępnych zarówno z pomieszczeń mieszkalnych jak i przestrzeni wspólnych. Należący do Domów Opieki tereny zielone zostały zaprojektowane tak, aby współgrały z otoczeniem i były wkomponowane w naturalne ukształtowanie terenu. W trosce o dobre samopoczucie i kondycję Podopiecznych tereny zielone zaplanowano funkcjonalnie jako strefę rekreacji, terapii ruchowej i wypoczynku.

Najważniejszą cechą Domów Opieki zaprojektowanych przez Fundację ma być swobodny dostęp do rehabilitacji. W każdym z Domów Opieki przewidziano specjalne pomieszczenia na prowadzenie terapii zajęciowej i rehabilitacji mającej na celu utrzymanie i podnoszenie sprawności życiowej i intelektualnej Pensjonariuszy. W zaplanowanej strefie rehabilitacyjnej ma się znaleźć sala do ćwiczeń z wykorzystaniem maszyn treningowych, stanowiska rehabilitacyjne, sala do kąpieli leczniczych, wanny z hydromasażem. Dla urozmaicenia pobytu Podopiecznych w Domach Opieki będzie możliwość organizowania zajęć kulturalnych i oświatowych, koncertów, spotkań integracyjnych.

Naszym celem jest stworzenie atrakcyjnych i przyjaznych budynków nawiązujących do architektury miasta Gdyni, powiązanych z zielenią. Chcemy zapewnić Podopiecznym wygodną przestrzeń do życia, w kameralnej atmosferze, bez barier architektonicznych z jednoczesną możliwością intensywnej, codziennej rehabilitacji. Pragniemy, aby każdy Pensjonariusz czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie. Domy Opieki mają być przystanią dla starszych osób ceniących bezpośredni, stały dostęp do usług medycznych, profesjonalizm, serdeczną, kameralną atmosferę.

Jeśli zechcą Państwo w jakikolwiek sposób wesprzeć inicjatywę Fundacji prosimy o kontakt. Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe w formie 1,5% podatku dochodowego lub wpłaty darowizny finansowej. Jesteśmy otwarci również na wsparcie w formie darowizny rzeczowej w postaci usług lub materiałów budowlanych.

MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273

z dopiskiem „Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych”

Każda przysłowiowa złotówka pozwoli nam wspólnie z Państwem wybudować przyjazne Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych, z których będą mogły korzystać osoby chcące w pełni cieszyć się jesienią życia.