Dom Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych przy ul. Płockiej w Gdyni

Dom Opieki przy ul. Płockiej położony będzie w spokojnej, doskonale skomunikowanej dzielnicy Mały Kack. Został zaprojektowany tak, aby zapewniać komfortowy pobyt dla osób starszych i niepełnosprawnych z ograniczoną możliwością poruszania się, z jednoczesnym dostępem do codziennej rehabilitacji. Dom Opieki będzie znajdował się w niedalekiej odległości od Drogi Różowej oraz przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej – SKM Redłowo. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu gwarantuje niepowtarzalny klimat sprzyjający wypoczynkowi i terapii ruchowej.

Dom Opieki ma stworzyć przyjazne warunki życia w kameralnej atmosferze. Zapewni Podopiecznym dobry standard życia w budynku bez barier architektonicznych i usługi na wysokim poziomie: kompleksową opiekę medyczną lekarza, pielęgniarek i rehabilitantów, pełne wyżywienie, codzienny dostęp urządzeń rehabilitacyjnych w sali ćwiczeń i zajęć kulturalno-oświatowych.

Parter będzie stanowił wspólną przestrzeń Podopiecznych. Przy holu zaprojektowano pomieszczenie całodobowego dozoru medycznego, gabinet zabiegowy, gabinet lekarski, dyżurkę pielęgniarki oraz małą salę ćwiczeń wyposażoną w maszyny treningowe oraz stanowisko rehabilitacyjne z leżanką do masażu. Na parterze znajdować się będzie również wielofunkcyjna świetlica z funkcją jadalni, kominkiem elektrycznym, TV oraz kącikiem bibliotecznym i balkonem z widokiem na las.

Na poddaszu Domu Opieki znajdować się będą 4 pokoje dla Podopiecznych, 2-3 osobowe, każdy z pełnym węzłem sanitarnym. Wszystkie pokoje będą w pełni przystosowane dla osób mających problemy z poruszaniem się, każdy z nich będzie miał bezpośrednie wyjście na balkon.

Przylegający do świetlicy balkon będzie skomunikowany kładką z drewnianym deckiem i ogrodem przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji. Na poziomie parteru zaprojektowano dwa wspólne tarasy – jeden z widokiem na las i niewielki ogród, drugi z widokiem na okolicę. Podopieczni będą mieli możliwość swobodnego przemieszczania się między zewnętrznymi strefami wypoczynku. Teren zielony został zaprojektowany tak, aby współgrał z otoczeniem i był wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu. Sąsiadujący las zapewni doskonałe warunki do wypoczynku, rekreacji, terapii ruchowej i spacerów, tak aby Podopieczni mogli spędzać aktywnie czas w otoczeniu przyrody.

Najważniejszym udogodnieniem dla Podopiecznych mieszkających w Domu Opieki będzie bezpośredni dostęp do usług medycznych oraz możliwość codziennego, swobodnego korzystania z urządzeń rehabilitacyjnych w sali ćwiczeń. Nad zdrowiem i samopoczuciem pensjonariuszy czuwać będą pielęgniarki i rehabilitanci. W kameralnej atmosferze Domu Opieki Pensjonariusze będą mogli korzystać z terapii zajęciowej i codziennej rehabilitacji mającej na celu utrzymanie i podnoszenie ich sprawności życiowej i intelektualnej. Dla urozmaicenia pobytu Podopiecznych będą organizowane różnorodne zajęcia terapeutyczne, kulturalne i oświatowe.

Dom Opieki będzie zapewniał Podopiecznym pełne wyżywienie w formie cateringu. Oprócz tego w świetlicy zostanie ustawiony ekspres do kawy, z którego Pensjonariusze będą mogli korzystać w dowolnej chwili.

Naszym celem jest zapewnienie Podopiecznym pobytu w kameralnej atmosferze, bez barier architektonicznych. Pragniemy, aby każdy Pensjonariusz czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie, a przy tym miał możliwość intensywnej, codziennej rehabilitacji ruchowej.

Jeśli zechcą Państwo w jakikolwiek sposób wesprzeć inicjatywę Fundacji prosimy o kontakt. Będziemy również wdzięczni za wsparcie finansowe w formie 1,5% podatku dochodowego lub wpłaty darowizny finansowej. Jesteśmy otwarci również na wsparcie w formie darowizny rzeczowej w postaci usług lub materiałów budowlanych.

MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 z dopiskiem „Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych”

Każda przysłowiowa złotówka pozwoli nam wspólnie z Państwem wybudować przyjazne Domy Opieki dla Osób Starszych Niepełnosprawnych, z których będą mogły korzystać osoby chcące w pełni cieszyć się jesienią życia.