Wyniki Akcji Szkoło Pomóż i Ty 2019/20

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni po raz kolejny zorganizowała akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na specjalistyczny  skuter inwalidzki Companier dla 17-letniego Bartka Chrzan będący również spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji w ramach rehabilitacji.

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” włączyło się wiele szkół i placówek oświatowych za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwu, tj. Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i ich przyjaciołom –Jakub otrzymał ogromną szansę na rehabilitację i możliwość otwarcia drzwi do zewnętrznego świata poprzez kontakt z  naturą.

Fundacja „Pomóż i Ty” w ramach konkursu „Laptop dla Szkoły”, do którego mogły przystąpić wszystkie zainteresowane szkoły do dnia 30.11.2019 r., ufundowała 3 równorzędne nagrody w postaci wysokiej klasy laptopów przydatnych w edukacji dzieci i młodzieży, które przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoła mała (do 150 uczniów), szkoła średnia (151-400 uczniów) i szkoła duża (powyżej 400 uczniów).  Po raz siódmy  konkurs odbył się według nowych zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa – mają równe szanse na zdobycie nagrody.

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła mała” zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Pławnie, woj. łódzkim,  reprezentowana  przez Panią dyrektor Annę Krzyszkowską-Cudak osiągając współczynnik W = 1216,216 %.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła średnia” zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wielkich Oczach – Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza ,woj. podkarpackie reprezentowany przez Panią dyrektor mgr Jadwigę Pałczyńską  osiągając współczynnik W = 454,63 %.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła duża” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Abrahama w Gdyni, woj. pomorskie, reprezentowana  przez Panią dyrektor mgr Ewę Andrzejewską  osiągając współczynnik W = 162,255 %.

 

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym Szkołom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki funduszy na zakup sprzętu do rehabilitacji tj. skutera inwalidzkiego Companier dla 17-letniego Bartka Chrzan.

Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku!

Możliwość komentowania została wyłączona.