Wyniki Akcji Szkoło Pomóż i Ty 2018/19

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni po raz kolejny zorganizowała akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji wspomagający pracę mięśni nóg tj. rower trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek dla 15-letniego Łukasza Flis.

 

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” włączyło się wiele szkół i placówek oświatowych za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwu, tj. Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i ich przyjaciołom –Łukasz otrzyma ogromną szansę na rehabilitację i możliwość wspomagania pracy mięśni nóg.

 

Fundacja „Pomóż i Ty” w ramach konkursu „Laptop dla Szkoły”, do którego mogły przystąpić wszystkie zainteresowane szkoły do dnia 30.11.2018 r., ufundowała 3 równorzędne nagrody w postaci wysokiej klasy laptopów przydatnych w edukacji dzieci i młodzieży, które przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoła mała (do 150 uczniów), szkoła średnia (151-400 uczniów) i szkoła duża (powyżej 400 uczniów).  Po raz ósmy  konkurs odbył się według zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa – mają równe szanse na zdobycie nagrody.

 

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła mała” zdobyło Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Gdyni, woj. pomorskie,  reprezentowana  przez Pana dyrektora o Artura Wyzina SJ osiągając współczynnik W = 3512,50%.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła średnia” zdobyła Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie ,woj. lubuskie,  reprezentowana  przez Panią dyrektor mgr Edytę Jakóbczak osiągając współczynnik W = 548,37%.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła duża” zdobył Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, woj. pomorskie,  reprezentowana  przez Pana dyrektora mgr Dariusza Kruca osiągając współczynnik W = 360,148%.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym Szkołom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki funduszy na zakup sprzętu do rehabilitacji tj. roweru trójkołowego elektrycznego i stacjonarnego typu Orbitrek dla 15-letniego Łukasza Flis.

 

Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2019 Roku!

Możliwość komentowania została wyłączona.