Wyniki Akcji Szkoło Pomóż i Ty 2013/14

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni po raz kolejny zorganizowała akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup protez palców dla 22-letniej Justyny Niedziałek.

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji do akcji „Szkoło Pomóż i Ty” włączyło się wiele szkół i placówek oświatowych, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dzięki Państwu, tj. Dyrektorom, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i ich przyjaciołom –Justyna otrzymała ogromną szansę na powrót do normalnego samodzielnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie.


Fundacja „Pomóż i Ty” w ramach konkursu „Laptop dla Szkoły”, do którego mogły przystąpić wszystkie zainteresowane szkoły do dnia 30.11.2013 r., ufundowała 3 równorzędne nagrody w postaci  laptopów przydatnych w edukacji dzieci i młodzieży, które przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoła mała (do 150 uczniów), szkoła średnia (151-400 uczniów) i szkoła duża (powyżej 400 uczniów).  Po raz trzeci konkurs odbył się według nowych zasad, zgodnie z którymi każda szkoła – i mała, i ta największa – mają równe szanse na zdobycie nagrody. 

  • Nagrodę w kategorii „Szkoła mała” zdobyła Szkoła Podstawowa w Zabełkowie, woj. śląskie, prowadzona przez Panią dyrektor mgr Iwonę Krupa osiągając współczynnik W = 1666,6 %.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła średnia” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 133 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Krakowie, woj. małopolskie, prowadzona przez Panią dyrektor mgr Agatę Luber osiągając współczynnik W = 358,4  %.
  • Nagrodę w kategorii „Szkoła duża” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 39 w Sosnowcu, woj. śląskie, prowadzona przez Panią dyrektora mgr Elżbietę Szewczyk – Kanios osiągając współczynnik W = 145,4 %.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym Szkołom biorącym udział w akcji gorąco dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki funduszy na zakup protez palców dla Justyny Niedziałek. Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2014 Roku!

Możliwość komentowania została wyłączona.