Programy dla niewidomych

Fundacja od początku swojego istnienia szczególną uwagę zwraca na osoby niewidome. Wspieramy je dofinansowując leczenie, zabiegi czy też kosztowne operacje oczu, oraz wypoczynek i edukację. Przygotowujemy serię programów, które będą działać systemowo oraz prowadzimy kampanię informacyjną zwracającą uwagę na skalę tej niepełnosprawności.

Programy których rozpoczęcie przygotowujemy:

Darmowy dostęp do kultury

Projekt w którym każdy niewidomy będzie mógł się zgłosić po możliwość korzystania z jednego z największych słuchowisk w Polsce (audiobooki)

Opieka psychologiczna dla osób niewidomych oraz rodziców i opiekunów osób niewidomych.

Na każdym etapie życia a szczególnie w okresie dorastania tych osób, oraz okresie niemowlęctwa dla rodziców potrzebne jest wsparcie psychologiczne. Chcielibyśmy móc fundować sesje u psychologów w ramach stałego programu.

Karma dla psów przewodników

Na 100.000 osób przypada w Polsce tylko 150 psów przewodników, chociaż dzięki różnym instytucjom ta ilość systematycznie się zwiększa. Szkolenie psa przewodnika trwa 2 lata, a okres jego pracy wacha się od 6 do 8 lat zanim „przejdzie na emeryturę”. Szukamy partnera strategicznego a później sponsorów do zbudowania programu-banku miesięcznych zapasów wartościowej karmy (suchej, mokrej, suplementów), po które bezpłatnie będą mogli ubiegać się osoby niewidome posiadające psa przewodnika. Celem jest oczywiście wsparcie finansowe podopiecznych, ale również dzięki zdrowemu żywieniu wydłużenie okresu sprawności psów.

Projekt darmowego transportu osób niewidomych

Służyć temu miałaby społeczność ofiarnych kierowców, którzy po zweryfikowaniu mogą umawiać się z osobami niewidomymi potrzebującymi transportu. Skrótowo i najprościej: blablacar dla niewidomych.

 

Gdy programy zostaną uruchomione, ogłosimy je na naszej stronie internetowej i zaprosimy wszystkich, którzy będą mogli z nich skorzystać. Jeśli chcesz zostać darczyńcą i wesprzeć te dzieła, zerknij tutaj: STREFA DARCZYŃCY