Dostrzeż Niewidomych

Dostrzeż niewidomych UDO

Charyzmatem Fundacji jest opieka nad osobami niewidomymi, chociaż statystyka sprawia, że zgłasza się do nas więcej osób z pozostałymi formami niepełnosprawności po podstawowe wsparcie: leki, rehabilitacja, sprzęt.

Zamierzamy utworzyć specjalny fundusz i instytucję wsparcia dla osób niewidomych i ich rodzin. Szczególnie myślimy tu o rodzicach, którzy dowiadują się o tym, że ich świeżo narodzone dziecko nie widzi. To tragiczna wiadomość, z którą nie da się „sobie poradzić”, nawet z tym, że matka uśmiecha się do dziecka chcąc okazać mu miłość, ale dziecko tego uśmiechu nie może zobaczyć.

Pierwsze tygodnie i miesiące po urodzeniu są kluczowe dla rozwoju dziecka, dlatego rodzice potrzebują wsparcia psychologa. Dzięki temu lepiej rozumieją swoje dziecko, nabywają wiedzę jak mogą pomóc mu w jego utrudnionym rozwoju i mają kogoś, kto zrozumie ich własne emocje oraz zagrzeje do walki w chwilach załamania.
 
Pomoc psychologiczna jest również niezbędna dla samych niewidomych, którzy pragną być szczęśliwi i chcą wziąć życie w swoje ręce w okresie dorastania. To trudny okres gdy w każdym człowieku warunkuje się samoocena i nadzieja na dobrą dorosłość, a co dopiero w osobach pozbawionych wzroku. Może nie mówią o tym głośno, ale to my mamy wiedzieć, że trzeba im pomóc.
 
W ramach kampanii zachęcamy do udziału w dwóch inicjatywach:
1. Dobry Klik -> to nic nie kosztuje. Kliknij na: www.dobryklik.pl/dostrzegam 
2. Ubrania do oddania. 1kg ubrań = 1 zł darowizny: www.ubraniadooddania.pl/campaigns/1700

Możliwość komentowania została wyłączona.