DAROWIZNA FINANSOWA

Przez prawie 30 lat pomogliśmy około 6.000 osób. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu darczyńców, ale również przez akcje fundaraisingowe, które ciągle prowadzimy (Szkoło Pomóż i TyDobroczynne ŚwiętaPozostałe).

6000 kolorowe

Obecnie uruchamiamy nowe programy wsparcia skierowane głównie dla osób niewidomych:

 1. Darmowy dostęp do kultury – szczegóły wkrótce, projekt w przygotowaniu.
 2. Darmowe miesięczne pakiety karmy dla psów przewodników osób niewidomych. W Polsce na 100.000 niewidomych jest 150 psów przewodników. Liczba ta będzie się zwiększać dzięki działaniom innych Fundacji, ale aby już wyszkolone psy mogły jak najdłużej pracować potrzebują dobrej karmy. Trwają rozmowy z dostawcami karmy i firmy będą mogły fundować takie pakiety.
 3. Darmowy transport dla osób niewidomych – chcemy stworzyć społeczność przypominającą BlaBlaCar, która połączy kierowców dobrej woli z osobami niewidomymi. Będziemy tworzyć fundusz na stronę internetową obsługującą to, oraz osobę weryfikującą czy dany kierowca spełnia wymagania bezpieczeństwa.
 4. Darmowa opieka psychologiczna dla osób niewidomych, oraz rodziców dzieci niewidomych. Temat niemal nieobsługiwany przez NFZ, a niezwykle ważny. Jak to mówią „Dobry ratownik to żywy ratownik”. Tak samo jest z rodzicem, który musi połączyć utrzymanie domu, rehabilitację i rozwój dziecka a przy tym wszystkim „wytrzymać” psychicznie. Następnie dziecko wchodzące w okres dojrzewania aby stać się w pełni samodzielne potrzebuje silnego bieżącego wsparcia psychologa, który je zrozumie i pomoże poradzić sobie z problemami.
 5. Uruchamiamy kampanie informacyjne, które budzą w społeczeństwie świadomość o skali tej niepełnosprawności i potrzebach osób na nią cierpiących.

 

Codziennością Fundacji są dofinansowania naszych Podopiecznych. Potrzebujemy środków na opłacenie:

 1. Leków
 2. Rehabilitacji i terapii
 3. Sprzętu rehabilitacyjnego (kule, piłki, gumy, maty, materiały edukacyjne, inne specjalistyczne)
 4. Sprzętu umożliwiającego funkcjonowanie (wózki, oprzyrządowanie mieszkania, podnośniki, łóżka, materace, elementy łazienki)
 5. Kosztownych operacji ratujących wzrok
 6. Innych potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Opowiem tylko jedną małą historię, których mamy rocznie setki. Zadzwoniła do nas matka podopiecznego dziecka, któremu ząb wrastał w dziąsło i przestał jeść. Syn nie kontroluje swoich ruchów, wierzga się, dlatego konieczna była interwencja dentystyczna pod narkozą.  Jej koszt wynosił 1.200 zł, co przewyższało budżet rodzinny. Fundacja przystąpiła do finansowania tej potrzeby.
(Adam Czyż, Dyrektor ds. rozwoju i fundraisingu)

 

POMÓŻ I TY!

Wpłać darowiznę na realizację powyższych zadań:

BANK MILLENNIUM S.A. nr 90 1160 2202 0000 0001 8980 9463

Tytułem: Darowizna na cele statutowe

Albo skontaktuj się z Dyrektorem Fundacji i zapytaj o współpracę: 539 100 271, [email protected]