Rehabilitacja Michała Gral

2011-10-06Artykuł - podopieczni

gralMichał to wesoły czterolatek, będący wielkim szczęściem dla swojej mamy, która wszystkie swoje siły i skromne środki finansowe poświęca na ratowanie zdrowia syna. Michałek jest dzieckiem cierpiącym na zespół Downa, związanym z opóźnieniem rozwoju mowy, upośledzeniem umysłowym i psychoruchowym, niedowładem wiotkim cztero-kończynowym. Ze względu na choroby współistniejące tj. astmę oskrzelową, kamicę pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy, zaburzenia wchłaniana i niezborność obu oczu znajduje się pod stała kontrolą lekarza pediatry oraz specjalistów: okulisty, pulmonologa, laryngologa, logopedy, endokrynologa i gastrologa.
Duża odległość dzieląca miejsce zamieszkania i gabinety lekarskie – około 70 km, bardzo utrudnia prawidłową kontrolę stanu zdrowia małego Michałka. Pomimo skromnych środków finansowych Mama stara się zapewnić synowi właściwy rozwój psychofizyczny, odpowiednią rehabilitację oraz dietę wysokoresztkową, których to Michał potrzebuje aby prawidłowo się rozwijać. Oboje utrzymują się tylko ze świadczeń pielęgnacyjnych i alimentów. Ojciec zostawił matkę i syna zaraz po porodzie, dlatego też bardzo trudno jej sprostać dużym kosztom rehabilitacji z udziałem specjalistów, gdyż same leki miesięcznie to wydatek rzędu 350,00 zł. Michałek bardzo lubi towarzystwo dzieci i zabawy z nimi, a każde jego osiągnięcie budzi radość i satysfakcję, wynagradza Mamie jej trudy wychowawcze.

Lekarz zalecił kupno komputera, który ma pomóc w koncentracji na zadaniu oraz wzmocnić motywację i kształtować prawidłowo pojęcia mowy i myślenia. Niestety jego mamy nie stać na spełnienie marzeń syna, a zarazem zaleceń lekarskich. Dlatego nie pozostańmy obojętni na los Michałka, którego los zależy teraz w dużej mierze od ludzi dobrej woli.

„Człowiek tyle jest wart ile może dać innym”

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

”Pomóż i Ty”, 81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A

nr konta: Millennium S.A. 

12 1160 2202 0000 0002 0909 8250 

koniecznie z dopiskiem „rehabilitacja Michała Gral”

Udostępnij


Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.