Proteza dla Wiesława

2012-01-04Archiwum

tropilo1Wiesław Tropiło (ur. 1972) w wieku 16 lat uległ ciężkiemu wypadkowi. Będąc uczniem I klasy szkoły średniej pragnął wspomóc rodzinny budżet i podjął pracę w magazynie spółdzielni mleczarskiej w rodzinnym mieście. Podczas pracy uszkodzona winda zmiażdżyła mu lewą nogę. Koniczna była amputacja nogi na wysokości uda i zastąpienie kończyny protezą, która musi być wymieniana co pięć lat. Obecna, bardzo wysłużona proteza jest niebezpieczna dla niego samego i poruszając się na niej Wiesław może ulec kolejnemu nieszczęśliwemu wypadkowi. Niestety jego rodziny nie stać na zakup nowej, odpowiedniej dla Wiesława protezy.

Mimo swojej niepełnosprawności Wiesław ukończył studia – filologię angielską. Obecnie jest członkiem klubu honorowych dawców krwi. Pomimo kalectwa czynnie angażuje się w działalność społeczną na rzecz promocji idei poprzez pomoc w utrzymaniu międzynarodowych kontaktów promując hasło „Dar krwi – darem życia”. Poza tym Wiesław bardzo lubi czytać książki, posiada także sporą biblioteczkę książek w języku angielskim

Odpowiednia proteza nogi zapewniłaby Wiesławowi bezpieczeństwo poruszania się a także pozwoliła na niezależność i samodzielność. Mógłby ponownie podjąć pracę w swoim zawodzie i cieszyć się życiem tak jak każdy zdrowy człowiek. Spełnienie marzeń Wiesława nie zależy już tylko od Niego samego, ale przede wszystkim od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu. Z tego też względu zwracamy się do Państwa w imieniu Wiesława o zrozumienie jego sytuacji i udzielenie wsparcia finansowego na zakup protezy nogi.

„SZCZĘŚCIE TO ZNACZY POMÓC I SPEŁNIĆ MARZENIA”

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

”Pomóż i Ty”, 81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A

BANK MILLENNIUM S.A. nr 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 z dopiskiem

„Proteza nogi lewej dla Wiesława Tropiło”

 • Published On : 7 lat ago on 2012-01-04
 • In The Categories Of : Archiwum

Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • KRS: 0000 037 117

 • Przekaż 1%

  Rozlicz na komputerze:

  Rozlicz w internecie:  Pobierz druki PIT:

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Zrób przelew

  Płatności obsługują:

  Przelewy24dotpayPayPal

 • Wielkość tekstu

 • Akcja dobroczynna

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

  Facebook

 • Wspierają nas

  AnoMail, program do korespondencji seryjnej.

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.
10 zł
20 zł
50 zł
Inna kwota