Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Program dobro czyń

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” , z siedzibą w Gdyni przy ulicy Płockiej 5A, ma zaszczyt przedstawić Państwu zupełnie nową formę współpracy na szczeblach FIRMA – PRACOWNIK – FUNDACJA, tj. „DOBRO CZYŃ” pracowniczy, który jest najbardziej atrakcyjnym z systemów sponsorskich.

Do jego największych korzyści można zaliczyć:

Dla firmy:

  • Wzmocnienie pozytywnego wizerunku (prestiżu) firmy
  • Wpis na listę mecenasów fundacji
  • Bezpłatna reklama (wkrótce duża medialna akcja promocyjna)
  • Odliczenia podatkowe
  • Certyfikat uczestnictwa, dyplom
  • Ochrona zdrowia

Dla pracowników:

  • Pracownicy po raz pierwszy mają możliwość odpisania sobie kwot darowizny od podstawy opodatkowania. Każda ”złotówka” przekazana na rzecz Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”,z akcji „DOBRO CZYŃ” pracowniczy jest rejestrowana i dokumentowana odpowiednim zaświadczeniem, zgodnie z punktem 12 i 13 regulaminu. Takiej możliwości nie mamy np. przy datkach do puszek, na tacę, czy sms-ach.
  • Możliwość skorzystania z ochrony zdrowia (finansowanie leczenia, operacji, rehabilitacji oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i protez) przez Fundacjęna Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”

Dla Fundacji:

  • Dzięki wzajemnej współpracy Fundacja ma możliwość prowadzić stałe programy pomocy i tym samym nieść pomoc jeszcze większej liczbie swoich podopiecznych.

Czym jest „DOBRO CZYŃ” pracowniczy?

Jest sposobem wspierania przez pracowników firm oraz przez samą firmę działań Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Wsparcie to polega na regularnych wpłatach na rzecz Fundacji minimalnych kwot, będących częścią przychodów z swojej pensji, np. końcówki pensji 0,90 zł, 2,90 itp.

Darowizny takie są odliczane z pensji pracownika przed opodatkowaniem, co stanowi dodatkową korzyść dla pracownika. Darowizny takie podlegają odpisom od podstawy opodatkowania do maksymalnej wysokości 6%, a dodatkowo pracownik ma możliwość skorzystania z ochrony zdrowia przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Jedynym dokumentem do wypełnienia którego zobowiązany jest pracownik to druk deklaracji udziału w składce pracowniczej.

Więcej informacji na temat „DOBRO CZYŃ” przeczytacie Państwo w załączonym informatorze oraz regulaminie udziału w składkach pracowniczych „DOBRO CZYŃ”.

Do pobrania pliki w formacie PDF:

You may also like these

No Related Post