Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Podsumowanie Akcji społecznej Twoje Zdrowie, Twój Bliski, Twoje Odszkodowanie – Ty Decydujesz!

Czy coś mi się należy?

Z takim najczęściej pytaniem zgłaszali się do prawników z Grupy Doradczej Prawno-Medycznej mieszkańcy Trójmiasta podczas społecznej akcji „Twoje Zdrowie, Twój Bliski, Twoje Odszkodowanie – Ty Decydujesz”. Zakończyły się trwające przez cały kwiecień bezpłatne konsultacje prawnicze z zakresu odszkodowań.   – Nasza akcja była skierowana do wszystkich osób poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach, takich jak zdarzenia drogowe, w pracy, w rolnictwie, a także wskutek błędu medycznego. Chcieliśmy pomóc osobom, których nie stać na komercyjną pomoc prawną, lub nie mają wiedzy o przysługujących im świadczeniach odszkodowawczych – powiedział Tomasz Borowski, redaktor merytoryczny kwartalnika „Wypadki i Odszkodowania”, organizatora akcji.
Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Trójmiasta. Prawnicy udzielili poszkodowanym kilkudziesięciu bezpłatnych porad, odpowiedzieli na wiele pytań, zarówno przez telefon jak osobiście, podczas dyżurów w siedzibie GDPM w Gdańsku. Dodatkowo, w każdy kwietniowy wtorek i czwartek specjaliści rozwiewali na antenie Radia Plus, w audycji „Bądź mądry po szkodzie”, wątpliwości słuchaczy związane z odszkodowaniami.
Poza tym, w 10 lokalizacjach w woj. pomorskim (także w Trójmieście), akcyjni ankieterzy rozdawali materiały informacyjne związane z tematyką odszkodowań, w tym bezpłatny kwartalnik „Wypadki i Odszkodowania”.
Smutne historieOsoby przychodzące do nas po poradę w trudnej dla siebie życiowej sytuacji chwaliły sobie to, że mogły za darmo dowiedzieć się o swoich prawach jako poszkodowanych, przedstawić swoją historię. Zdecydowanie najwięcej poszkodowanych zwróciło się do nas w sprawach związanych z wypadkami komunikacyjnymi oraz błędami medycznymi. Ale przyszła  również mieszkanka Gdańska w sprawie swojego 5-letniego syna, któremu w wyniku zabawy wbiła się w dłoń część zabawki, powodując poważny uraz. Każdej sprawie dokładnie się przyglądaliśmy i wskazywaliśmy możliwe rozwiązania –  zapewnili prowadzący konsultacje prawnicy z GDPM.
Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami
Mimo że akcja dla poszkodowanych dobiegła końca, przed nami jeszcze rozstrzygniecie konkursu, który towarzyszył akcji. Spośród osób, które do końca kwietnia dostarczyły do GDPM poprawnie wypełnione ankiety konkursowe, wybierzemy te, którym 20 maja wręczymy: tablet, mikrowieżę nawigację samochodową, a także kubki termiczne – zapowiedziała Magdalena Gwiazda, Manager GDPM.

Więcej informacji:
www.wypadkiiodszkodowania.pl, www.gdpm.pl

You may also like these