Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Nowe protezy dla Zbigniewa

Zbigniew Grzegorski (ur. 1961 r.) jest samotnym mężczyzną, który w wieku 27 lat wysiadając z pociągu dostał się pod koła pociągu nadjeżdżającego z przeciwka. Doznał poważnych obrażeń ciała w postaci odcięcia części lewej nogi i lewej ręki. Odtąd jego życie to walka z ułomnością i przełamywanie barier. Nie poddał się jednak i mimo znacznego stopnia niepełnosprawności podjął pracę jako agent ubezpieczeniowy. 
Protezy, dzięki którym mężczyzna obecnie funkcjonuje i porusza się, są przestarzałe i zużyte. Aby Zbigniew mógł swobodnie wykonywać codzienne czynności i realizować swoje życiowe zamierzenia, niezbędny jest zakup nowych protez modularnych kończyn dolnej i górnej. Niestety koszt ich zakupu wynosi 108.000 zł., co znacznie przewyższa możliwości finansowe Zbigniewa. Zamyka to jednocześnie Jego drogę do realizacji życiowych dążeń i planów. 

Zbigniew to bardzo aktywny człowiek, lubiany przez otoczenie, lubiący czytać książki i grać w gry komputerowe. Bez pomocy ludzi dobrej woli jego świat może niedługo zamknąć się w czterech ścianach. Nie pozwólmy, ażeby aktywny, pełen życia człowiek pozostał bez pomocy i odszedł w cień.

„Człowiek tyle jest wart ile może dać innym”

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

”Pomóż i Ty”, 81-535 Gdynia, ul. Płocka 5A

BANK MILLENNIUM S.A. nr 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273

„proteza lewej kończyny dolnej i górnej dla Zbigniewa Grzegorskiego”

You may also like these

No Related Post