Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

KRS

KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy,

to ogólnopolski spis podmiotów, takich jak spółki, przedsiębiorstwa i stowarzyszenia.

Jest on prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości i wybrane sądy rejonowe. Zadaniem KRS jest udostępnienie informacji o statusie prawnym zarejestrowanego podmiotu (np. spółki), najważniejszych elementach jego sytuacji finansowej oraz jego reprezentacji.

Idea przewodnią KRS jest  jego jawność i uczciwość. Jest dostępny dla każdego chociażby przez stronę internetową, daje możliwość weryfikacji przedsiębiorców po ich numerze KRS lub innych danych, takich jak NIP, REGON czy też nazwa przedsiębiorstwa. To świetne narzędzie, gdy chcemy się zorientować w sytuacji prawnej i finansowej interesującego nas przedsiębiorstwa lub spółki.

W okresie rozliczeń 1% KRS staje się popularnym hasłem, daje bowiem możliwość zweryfikowania Organizacji Pożytku Publicznego (w skrócie OPP), aby móc przeznaczyć 1% podatku dochodowego na pomoc i wsparcie potrzebujących. Możemy przeznaczyć swój 1% podatku na pomoc potrzebującym, na oświatę, na porzucone zwierzęta, na nowe technologie, jednak pamiętajmy, że jeżeli wskazana przez nas organizacja nie jest Organizacją Pożytku Publicznego (w skrócie OPP), nasz jeden procent nie zostanie spożytkowany zgodnie z naszą intencją.

 

Wspomóż Fundację Podaruj Uśmiech – przekaż 1% podając

nr KRS 0000 245 254

 w swoim zeznaniu podatkowym.

You may also like these