Głosy kobiet w debacie na temat aktywnego obywatelstwa europejskiego

2011-10-24Projekty

10 marca 2005 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się konferencja pt. „Głosy kobiet w debacie na temat aktywnego obywatelstwa europejskiego” w połączeniu z interaktywnymi warsztatami p.t.: „Jak wyzwolić energię do działania i samorozwoju niepełnosprawnych kobiet?”

Konferencja zrealizowana przy finansowym wsparciu Komisji Europejskiej – Dyrektoriatu Generalnego Oświaty i Kultury w ramach projektu„Niepełnosprawni jako wartościowi obywatele społeczeństwa europejskiego” z programu „Community Action Programme to Combat Discrimination 2001-2006” została przygotowana przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” we współpracy z Federacją Organizacji Pozarządowych z Gdyni. Uczestniczyły w niej w szczególności osoby niepełnosprawne oraz przedstawiciele podmiotów i instytucji działających w i na rzecz ich środowiska.

Uczestników przywitali Prezes Fundacji „Pomóż i Ty” – Jacek Sojecki oraz Władysław Kanka – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej. Zainteresowanie tematyką paneli było ogromne. Ponad 130 osób ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchało prelekcji na temat równościowej idei świadomego funkcjonowania niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn w społeczeństwie obywatelskim oraz roli rodziny i rodziców w wspieraniu osób niepełnosprawnych. Bardzo gorąco przyjęto film – „Dotyk powietrza” który wkrótce będzie prezentowany na festiwalu filmów poświeconych osobom niepełnosprawnym.

Idea aktywnej kobiety poszukującej pracy, pokonującej bariery i ograniczenia spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem uczestników warsztatów przeprowadzonych nieodpłatnie przez Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny „Razem” z Gdyni dlatego organizatorzy planują ponownie zorganizować warsztaty.

Projekt „Niepełnosprawni jako wartościowi obywatele społeczeństwa europejskiego” objęty został patronatem honorowym Wojewody Pomorskiego – Cezarego Dąbrowskiego; Marszałka Województwa Pomorskiego – Jana Kozłowskiego; Uniwersytetu Gdańskiego; firmy SprintNet; DC Edukacja oraz patronatami medialnymi TVP Gdańsk; Radio Gdańsk; Portalu NGO.PL, Portalu Trójmiasto.pl i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Zapraszamy Państwa w ramach projektu 15 i 16 kwietnia 2005 r. do udziału w Kongresie Pomorskich Organizacji Pozarządowych pt. „Bez barier…” w trakcie którego omówione będą m.in. sposoby wspierania organizacji pozarządowych w ich działalności, kwestie wzmacniania możliwości działań organizacji poprzez wsparcie wymiany informacji i najlepszych praktyk. 

Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać w Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni, 81-006, ul. Morska 244; tel/fax 0-58-663-81-41 w godz. 9-00 do 17-00 lub fundacja@pomozity.org, www.pomozity.org, www.inaczej.org.

 • Published On : 7 lat ago on 2011-10-24
 • In The Categories Of : Projekty

Inne artykuły z tej kategorii:
Powrót
 • KRS: 0000 037 117

 • Przekaż 1%

  Rozlicz na komputerze:

  PitScan2017Setup.exe

   

  Rozlicz w internecie:

   

  Pobierz druki PIT:

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Zrób przelew

  Płatności obsługują:

  Przelewy24dotpayPayPal

 • Wielkość tekstu

 • Akcja dobroczynna

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

  Facebook

 • Wspierają nas

  AnoMail, program do korespondencji seryjnej.

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.
10 zł
20 zł
50 zł
Inna kwota