Centrum Rehabilitacji PODARUJ UŚMIECH w Gdyni

2017-06-02

Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty istnieje już 24  lat i od samego początku istnienia ściśle współpracuje z działającą  14 lat Fundacją Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech”. Obie fundacje niosą szeroko rozumianą pomoc osobom niepełnosprawnym i każdego dnia  działalności czynią  starania aby zapewnić jak najszerszy zakres pomocy i wsparcie na rzecz podopiecznych.

Bardzo zależy nam, aby  problemy zdrowotne  naszych podopiecznych  zakończyły  się pełnym powodzeniem. Z całej palety potrzeb, jakie staramy się zaspokoić to kosztowne leki ratujące życie, zabiegi medyczne,  sprzęt terapeutyczny, turnusy rehabilitacyjne  bez których powrót do zdrowia nawet w niewielkim procencie nie byłby możliwy.

Z tego powodu  jednym z głównych celów działań obu organizacji jest budowa własnego Centrum Rehabilitacji  w Gdyni.

Od kilku lat, powoli w miarę możliwości finansowych realizujemy projekt budowy Centrum Rehabilitacji PODARUJ UŚMIECH w Gdyni. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie stwarzając możliwości stałej rehabilitacji nie tylko podopiecznym  fundacji ale wszystkim jej potrzebującym.

W 2006  r. Fundacja „Pomóż i Ty” pozyskała działkę pod budowę centrum. W 2010 r. powstała  koncepcja architektoniczna budynku Centrum Rehabilitacji zaprojektowana przez Biuro Architektoniczne Kwadrat. Następnym etapem będzie zmiana MPZP dla rejonu lokalizacji inwestycji, po której będziemy mogli przystąpić do  prac projektowych celem uzyskania pozwolenia na budowę i ostatecznie budowę samego Centrum Rehabilitacji.

Dzięki wsparciu pracowni projektowej Kwadrat z Gdyni specjalizującej się w budynkach wielkogabarytowych na potrzeby publiczne  zespół projektantów pod kierunkiem architekta Jacka Droszcz przygotował koncepcję bryły 4 kondygnacyjnego budynku  z garażem podziemnym, który będzie całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie posiadał pełną infrastrukturę niezbędną do rehabilitacji podopiecznych fundacji, którymi są głównie dzieci.

Naszym marzeniem jest, aby program leczniczo-rehabilitacyjny obejmował nie tylko zajęcia usprawniające, diagnozę i konsultacje lekarskie, ale również świadczenia pielęgnacyjne i leczenie zachowawcze.

Jeśli zechcą Państwo w jakikolwiek sposób wesprzeć nasze działania związane z powstaniem centrum rehabilitacji  prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Mogą Państwo udzielić nam wsparcia finansowego dzieląc się 1 % swojego podatku dochodowego lub wpłacając darowiznę finansową na konto fundacji, a firmy produkujące materiały budowlane i świadczące usługi budowlane lub projektowe mogą podarować nam darowiznę rzeczową w postaci materiałów budowlanych lub w postaci usługi.

MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273 z dopiskiem Centrum Rehabilitacyjne Podaruj Uśmiech

Każda przysłowiowa złotówka to mała cegiełka, która pozwoli wspólnie z Państwem wybudować Centrum Rehabilitacji PODARUJ UŚMIECH, w którym będziemy mogli zapewnić stałą rehabilitację dla podopiecznych nie tylko naszych fundacji.


 • Facebook

 • Wielkość tekstu

 • Darowizny

  Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych

  Tytuł przelewu:
  Darowizna na rzecz fundacji: Pomóż i Ty
  Uwagi:
  Kwota przelewu:
  gr
 • Akcja dobroczynna

 • Dobroczynne.pl

  Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strony:

  dobroczynne.pl

  Można tam zamówić wiele pomocy naukowych, kartki świąteczne czy inne gadżety wspierając tym samym naszych podopiecznych.

 • KRS: 0000 037 117

 • Najnowsze wpisy

 • Linki

  Podaruj Uśmiech 1%

  Centrum Rehabilitacji Podaruj Uśmiech

 • Wspierają nas

Nr konta: MILLENNIUM SA 63 1160 2202 0000 0000 2920 6273
Mała kwota - wielka sprawa. Zrób przelew.