Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Akcja Szkoło Pomóż i Ty 2008

POMÓŻMY AGNIESZCE

Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych ”POMÓŻ I TY” po raz kolejny serdecznie zaprasza Państwa Szkołę do udziału w akcji ”Szkoło Pomóż i Ty” odbywającej się w terminie od 01.09.2008r. do 30.11.2008r., z której dochód przeznaczymy na rzecz naszej podopiecznej 26-letniej Agnieszki Skonecznej, która z powodu choroby nowotworowej kości straciła lewą kończynę dolną. Aby Agnieszka mogła powrócić do sprawności fizycznej i samodzielnego życia, potrzebuje specjalistycznej protezy, której koszt wynosi 40.000,00 PLN.

Fundacja ”Pomóż i Ty” zwraca się z gorącą prośbą do Szanownej Dyrekcji, Pedagogów, Dzieci i Młodzieży o wsparcie w rozprowadzeniu cegiełek – zakładek do książek, które jednocześnie mogą służyć jako linijki oraz pomoce edukacyjne. Koszt jaki Fundacja poniosła na wyprodukowanie 1 szt. cegiełki to niecała złotówka. Każdy uczeń może zamówić i zakupić dowolną ilość cegiełek.

Droga Dyrekcjo, Szanowni Wychowawcy, prosimy o uwzględnienie akcji ”Szkoło Pomóż i Ty” jako jednego z elementów lekcji wychowawczej kształtującej pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących. Każda pomoc dla Agnieszki to dla niej szansa na powrót do normalnego życia, nadzieja na to, że będzie mogła aktywnie i samodzielnie uczestniczyć w życiu społecznym, swobodnie wykonywać codzienne czynności i w pełni cieszyć się pięknem świata.

Prosimy Szanownego Dyrektora szkoły o przekazanie cegiełek Samorządowi Szkolnemu lub poszczególnym Wychowawcom klas, którzy na godzinie wychowawczej uprzejmi byliby rozprowadzić cegiełki, a zebrane środki przelać na konto Fundacji ”Pomóż i Ty”: 62 1050 1764 1000 0022 6439 4681 wypełniając załączony blankiet. Gdyby jednak nie udało się sprzedać wszystkich cegiełek w terminie do 30 listopada 2008 r. prosimy o zwrot reszty cegiełek na nasz adres.

Jednocześnie informujemy, iż przesłane cegiełki to komplet poglądowy, według którego mogą Państwo dokonywać zamówień dowolnej ilości cegiełek drogą mailową, listownie lub faksem – przy użyciu załączonej Karty Zamówień. Za zainteresowanie naszą akcją wyrażamy gorące podziękowania nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszej podopiecznej Agnieszki Skonecznej.

Po raz kolejny Fundacja ”Pomóż i Ty” ufundowała dla najbardziej aktywnych szkół nagrody, przydatne we współczesnej edukacji dzieci i młodzieży. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w corocznym konkursie ”Komputer i osprzęt dla Szkoły”, którego regulamin przesyłamy w załączeniu.

Chcielibyśmy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej akcji na rzecz naszego podopiecznego Tomasza Skowronka, który dzięki Państwa wsparciu od niedawna cieszy się nowymi protezami nóg – szczegóły na naszej stronie internetowej w aktualnościach.

Informujemy, że dla nauczycieli, którzy zgłoszą pisemne zapotrzebowanie wystawiamy dyplomy-podziękowania. Łączymy wyrazy szacunku i liczymy na przyłączenie się do akcji.

Rozstrzygnięcie konkursu

Dzięki wsparciu naszych wspaniałych darczyńców w lipcu 2009 została zakupiona proteza.

Gorąco dziękujemy Państwu nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszej podopiecznej. W załączeniu cytujemy słowa podziękowania od Agnieszki Skonecznej:
”Serdecznie pragnę podziękować wszystkim darczyńcom i Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych ”Pomóż i Ty” za udzieloną pomoc. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać pieniądze na nową protezę, która pozwoli mi “normalnie żyć”. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuje.”
Agnieszka Skoneczna

Udostępnij

Related Posts