Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Od 01/09/2019 trwa akcja „Szkoło Pomóż i Ty” 2019/2020

     Wszystkie Szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie zapraszamy do udziału w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. Każdej zainteresowanej Szkole przesyłamy na początku roku szkolnego pakiet startowy cegiełek – pomocy naukowych. Każda osoba związana ze szkołą może się przyłączyć do Akcji i poprzez dystrybucję wśród uczniów naszych cegiełek pomóc podopiecznym Fundacji. Akcja trwa co roku od początku września do połowy czerwca. Co roku na celu mamy pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji,  a w czasie trwania Akcji przeprowadzany jest konkurs dla uczestników LAPTOP DLA SZKOŁY. Więcej szczegółów znajdą Państwo w regulaminie akcji.

 

OTWÓRZMY BARTKOWI DRZWI DO ZEWNĘTRZNEGO ŚWIATA

 

     Drodzy Dyrektorzy, pedagodzy i uczniowie! Wyrażając wdzięczność za zaufanie, jakim obdarzyli Państwo Fundację „Pomóż i Ty” biorąc udział w corocznych akcjach charytatywnych Szkoło Pomóż i Ty, z ogromną radością składamy wyrazy najgorętszych podziękowań.

     Dzięki Państwa pomocy od 17 lat dokonujemy rzeczy niezwykłych, wspólnie wkraczając w świat ogromnych wartości, jakim są otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość a przede wszystkim dobroć!

     Dzięki zaangażowaniu Szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach, pomogliśmy naszym podopiecznym m.in. Oliwii Kielusiak, Danielowi Czerniak, Jakubowi Nowakowskiemu, Kamilowi Dominiak, którzy uwierzyli, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy. W świetle tych wszystkich pięknych i dobrych aspektów, pragniemy po raz kolejny zachęcić Państwa do udziału w kolejnej akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na rok szkolny 2019/2020, przesyłając w załączeniu pakiet startowy cegiełek.

     Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.

 

RÓWNE SZANSE NA NAGRODY DLA WSZYSTKICH SZKÓŁ

 

     Dla najbardziej aktywnych szkół, które w regulaminowym terminie do 30.11.2019 r. nadeślą zgłoszenia do konkursu, ufundowaliśmy 3 wysokiej klasy laptopy przydatne w edukacji dzieci i młodzieży. Konkurs LAPTOP DLA SZKOŁY będzie odbywał się według zasad, zgodnie z którymi każda szkoła, niezależnie od liczby uczniów, ma równe szanse na zdobycie nagrody. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami konkursu oraz do wzięcia udziału w akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty. Informacje dostępne na naszej stronie www.pomozity.org.

     Akcja na rok szkolny szkolny 2019/2020 rozpoczyna się z dniem 01.09.2019 r. i trwa do 14.06.2020 r. W tym czasie Szkoły mogą dokonywać zamówień dowolnej ilości cegiełek mailem, listownie lub faksem, przy użyciu załączonej Karty Zamówień. Każdy uczeń może zostać posiadaczem dowolnej ilości cegiełek. Nie narzucamy wartości cegiełek gdyż jest to uzależnione od możliwości finansowych oraz chęci ucznia. Wdzięczni bylibyśmy, gdyby kwota darowizny nie była mniejsza niż 2 zł za jedną cegiełkę. Zebrane środki prosimy przekazywać na konto Fundacji ING Bank Śląski nr 62 1050 1764 1000 0022 6439 4681 z dopiskiem Akcja Szkoło Pomóż i Ty.

     Drodzy Wychowawcy, prosimy wykorzystajcie tę akcję jako jeden z elementów lekcji wychowawczej – kształtujący pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących.

     To Państwo byli i są współautorami naszego projektu lekcji niesienia pomocy. Informujemy Państwa o możliwości wystawienia na pisemny wniosek dyplomu potwierdzającego udział w akcji, który z pewnością będzie przydatny do udokumentowania działań związanych z awansem zawodowym nauczyciela lub dodatkiem motywacyjnym.

     Łączymy wyrazy szacunku i zachęcamy do uczestnictwa w tegorocznej akcji oraz dalszego propagowania w Państwa szkołach wartości najważniejszych w życiu każdego człowieka: otwartości, życzliwości i dobroci.

Z poważaniem
Zarząd Fundacji „Pomoż i Ty”
 

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW ZA POMOC BARTKOWI CHRZAN

Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” uprzejmie dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomoc finansową udzieloną naszemu podopiecznemu 17-letniemu Bartkowi Chrzan w ramach tegorocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. To dzięki Państwa pomocy, poprzez zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego tj. dwuosobowy skuter inwalidzki Companier mogliśmy spełnić marzenie Bartka. Państwa ogromne wsparcie i życzliwość sprawiły, że ofiarowaliśmy jemu piękny prezent spełniając jego motoryzacyjne marzenie o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.


 

 

 

 

 

Materiały do pobrania:
List intencyjny w sprawie Akcji Szkoło Pomóż i Ty 2019/2020 „Pomóżmy Łukaszowi chodzić”
Regulamin Akcji Szkoło Pomóż i Ty 2019/2020
Zestawienie ilości cegiełek w pakietach startowych
Karta zamówienia Pomocy Edukacyjnych wraz z Ankietą dot. Akcji Szkoło Pomóż i Ty 2019/2020
Druk do przelewów w ramach Akcji Szkoło Pomóż i Ty
Plakat do Akcji Szkoło Pomóż i Ty
Plakat przekaż 1%

You may also like these