Przekaż 1% podatku przez naszą siostrzaną fundację KRS 0000 245 254:

Akcja Payroll Giving

Rozpoczynamy nową akcję charytatywną pod nazwą „Drobne kwoty – Wielkie serca!”.

 

Akcja skierowana jest w szczególności do firm, którym prześwieca idea Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i które chciałyby się zaangażować w jedną z najprostszych form pomagania organizacjom charytatywnym, zwaną Payroll Giving.

Metoda ta polega na comiesięcznym, regularnym przekazywaniu zadeklarowanych przez pracowników drobnych kwot, np. końcówek pensji i przekazywaniu ich na rzecz organizacji dobroczynnej.

 

Dział księgowości firmy, uwzględniając wolę pracowników przy sporządzaniu listy płac, odlicza zadeklarowane kwoty i przekazuje je na podany w deklaracji numer rachunku bankowego fundacji. Na koniec roku pracownicy otrzymują zaświadczenie o sumie przekazanych darowizn, co uprawnia ich do odliczenia tych kwot od dochodu w rocznym rozliczeniu PIT.

 

Siła tego rozwiązania leży w tym, że przy zaangażowaniu części pracowników, nawet bardzo małe, lecz regularne wpłaty po zsumowaniu czynią darowiznę znaczącą dla organizacji dobroczynnej.

 

Akcję dedykujemy jednej z naszych podopiecznych, Oliwii Kielusiak, aktywnej siedemnastolatce z niedowładem kończyn dolnych, spowodowanym przepukliną oponowo-rdzeniową. Pomimo swojej niepełnosprawności Oliwia pragnie realizować swoje pasje związane m.in. z tańcem. Konieczne jest jednak zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej jej dalszy rozwój i sprawność. By móc uczestniczyć w rehabilitacji i zajęciach tanecznych niezbędny jest jej aktywny, sportowy wózek inwalidzki. Pragniemy spełnić marzenia Oliwii, aby mogła z uśmiechem na twarzy pogłębiać swoje zainteresowania oraz systematycznie ćwiczyć i uczestniczyć w rehabilitacji.

 

Dokumenty do pobrania:

You may also like these